Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum

About Life, the Universe and Everything...
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Колелото На Времето

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeНед Яну 27, 2008 11:34 am

Въпреки , че пак фермерите спасяват света и има няколко заемки от Властелина в " Окото на Света " , на мен доста ми харесва поредицата . За жалост е малко бавничка и много дразни на места , като Ранд пак почне да разсъждава над смисъла на живота и да се юрка , че се е родил " Дракон " . Все пак има доста добри идеи . Аз съм прочел първите три ( и четвъртата си я купих ) и ги чета като няма какво друго . Едно от нещата , които най ми харесват е , че се пише от доста гледни точки , подобно на песента . От героите Мат ми се струва ми допада , но общо - взето си нямам любимец .
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 11:37 am

Заемката с Властелина е главно в първата част. Ако смяташ, че първите три са бавни... нататъка ги вземи от някое читалище, защото историята се забавя постепенно.
За мен втората си е най-добра, като история, събития и т.н. Третата помня че ме издразни, щото Ранд го нема никъв. Четвъртата е последната книга в която Перин ме кефеше, а и по слаба от предишните. Шестата е малко по мудничка, но с края си разбива. Седмата има 250 страници, които ги прочетох за две седмици. Но пък другото не беше много зле. Осмата - едно голямо нищо - четох я месец и половина - нов рекорд. Нищо интересно не се случва - какво му пречеше да направи главите по-къси с по-малко подробности за 1411341тия слуга или 4362626 Айез Седай? Смисъл тази книга ми развали донякъде отношението към поредицата. Още повече, че има стотици второстепенни и хиляди третостепенни герои, а за епизодични няма да отварям и дума - е кажи ми как, да ги запомня кой къв/ва беше и на коя страна беше и каква му е задачата. Това е главната критика - поредицата спокойно можеше да се завърше в 8, дори 7 части със същия обем, като не се разтягат лукуми, не ни занимават с поредната проклета рокля на Нинив и с омразната и плитка и като не затормозява историята с толкова ненужни герои и събития, като можеше да ги смели на фона на цялото и да се получи глава където се съединяват 3 в които на важните изказвания са на Айез Седай или на някоя Мъдра и да се сложи по едно средно-голямо събитие за динамика и да държи интереса без да затормозява читателя в ЧАК такива детайли. Деветата още не съм я чел. Бях хванал пролога и се запитах:"Коя по дяволите е Сеайне????"
Колелото си има ии положителни страни - силна атмосфера, доста пълнокръвен свят, Мат кефи, а и Ранд. Злите са пичове и историята има култови и яки моменти.
Лошите страни може би са причинени от болеста на Джордан ( R.I.P.) с която той се бори и може би тя му е повляла да направи света си по детайлен и по-"жив" и това да не е станало добре. Не знам, въпереки критиките ми Колелото си ме кефеше, а и още има шанс да ме кефи (три книги), а и ми е тъжно за автора, защото беше създал нещо хубаво и имаше хиляди фенове по света. Дано почива в мир.
А, да забравих Нова Пролет - прелюдията. Неочаквано беше глътка супер свеж въздух и много ми хареса, особенно в края. По-кратично, с по малко събития, но пък ти задържа вниманието и точно доза между всичко, която май трябваше да бъдат последните 2 - 3 книги (като слушам коментарите всички от 7 нагоре, ама не съм стигнал до там).

Таааа... предлагам някой да направи тотална съкратена версия с изцяло пълен речник на всичките му там герои, неща и пророчества и така главният ми минус ще бъде отстранен само с едно поглеждане в монитора/книгата. Хайде nerd-ове къде сте?
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 11:53 am

да стават по - бавни ? тц тц ...
Ами доста е дразнещо , дето цяла книга се разказва за едно събитие ( Виликия Лов - само вземат рогът на Валийр ) . Според мен всичките части можеха да бъдат събрани в една трилогия , ако не бяха толкова бавни и проточени в действията . Освеб това ми се стори , че авторът повтаря все едни и същи факти във всички книги , например това какво представляват Айез Седай . А Ранд откровенно дразни с неспособноста си да си поема задълженията и с това , че само размишлява защо се е родил Дракон .
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 12:36 pm

Ем, ти нямаше ли да размишляваш?
"А, аз съм избранника да спаси света и всъщност съм преродената душа на най-великия Айез Седай. Сега аз ли съм, той ли е, кво става, имам за враг всемогъщия тъмен + отстъпници, които знаят повече от мен и аз не знам нищо за тях. А, да и трябва да обединя всички народи и да поведа битка срещу тъмнината, докато някви некромантски тролоци и мърдрали, а да не забравим драхарите и хрътките се опитват да ме разкъсат. О, то било много лесно, айде да се захващам едно по едно и да не обръщам внимание на това и на факта, че съм осиновен на всичко отгоре. Досега бях само овчарче, ама сега сигурно и с вдигната глава отивам да размазвам армии и да минавам изпитания и да чакам да се опитат да ме убият постоянно. Еххх, какъв готин живот си живея..."

Ще си размишлява човека. А пък първите три изобщо не са бавни.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 1:15 pm

да , сигурно
ами кажи ми какво действие се случва в Великия Лов освен , че вземат рога ? Ами ... чакай да помисля ... А да ! Никакво .
И като изимитира Ранд се опита да ми опровергаеш думите , че Ранд не трябва да размишлява . Аз не съм казвал , че не трябва , казах , че е " Откровенно дразнещо " . И с миналия си цитат описа така книгата , че изглеждаше изключително клиширана . Пак овчари спасяват света ...
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 1:45 pm

Само първата книга е донякъде клиширана, ама това с овчарите май единствено клише което дразни откровенно. А и единственото което те дразни тебе - ти само за тва се оплакваш Laughing Втората не е толкова клиширана по-скоро доразвитие. Какво и да си говорим, за съжаление всеки взаимства от Толкин поне малко или в началото. Поне няма глупави елфи.
Ми, във великия лов ако не се случвало нищо... Вярно само търсеха Рога и камата на Мат (май вече забравям), ама си имаме Ланфеар. Цялата книга е гоненка в която се случват МНОГО неща. И финалната битка е яка tongue Глупаво е да кажеш. че не се случва нищо.

Размишленията мене не ме дразнеха толкова, колкото подръпванията на плитката на Нинив. Да си отреже ш*баното нещо най-накрая.





П.П. Този форум се превърна в място за спорове между нас. Laughing
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 1:55 pm

мда ... това беше откровенно дразнещо ... И все пак повече ме дразни липсата на готини герои .
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeПет Фев 01, 2008 2:07 pm

Мат и Ранд са готини, Перин ми омръзна след четвъртата книга, а жените само Моарейн я понасях - всички други играят някъв сложен флирт и ту са консервативни, ту през половин час имат некви дълбоки деколтета и други тъпотии. На практика не им писна да казват, че харесват вълна, но след това почват да носят коприна. WTF?! Тая информация за какво ми е? И имам чувството че всички учавстват в конкурс "Кой гледа по-по-най-злобно/хладно/твърдо/стоманено?" Sleep

Главите с Ранд са сведени до минимум, а Мат в някои книги отсъства напълно.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 6:14 pm

Според мен поредицата си е посредствена . Пък и героите опредлено омръзват за 12 книги . Аз след като прочета четвъртата я спирам поредицата , тъй като въпреки мнението на повечето читатели , има книги и то доста книги , които превъзхождат колелото отвсякъде . Има и няколко оригинални идеи поредицата - самата рaбота с колелото на времето ( сещате се " вековете идват и отминават " и т . н ) , както и ония пичове с кaишките , които могат да спрат магията . И все пак поредицата не си заслужава отзивите . Оценявам я на 5, 5 / 10 или айде 6, 5 / 10 . щото е фентъзи .

Блъди : " И имам чувството че всички учавстват в конкурс "Кой гледа по-по-най-злобно/хладно/твърдо/стоманено? "
You got that right . Сега като го спомена , май наистина е така .
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeСъб Фев 02, 2008 6:21 pm

Аз на поредицата не мога да сложа оценка - по единично на книгите мога, но като цяло не.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeВто Фев 12, 2008 8:40 pm

Почнах четвъртата книга.Малко бавна,но все пак става.Бая е дългичка обаче.
Върнете се в началото Go down
svruss
Катерица



Брой мнения : 2
Join date : 04.03.2008

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 11:42 am

Лично на мене поредицата ми харесва именно от 4-та книга нататъка. Според мене 4,5 и 6 книга са най-силите и е жалко че следващите не са на това ниво. Изглежда че именно тогава болеста на Джордан прогресира и това се отразява на качеството. Иначе в следващите книги има много добри идеи, но някък си не развити като цяло. Самият факт че първоначално се е предполагало поредицата да е 10 книги говори сам за себе си. Все пак има надежда че последната книга ще е достоен завършек на историята.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 2:52 pm

svruss написа:
Лично на мене поредицата ми харесва именно от 4-та книга нататъка. Според мене 4,5 и 6 книга са най-силите и е жалко че следващите не са на това ниво. Изглежда че именно тогава болеста на Джордан прогресира и това се отразява на качеството. Иначе в следващите книги има много добри идеи, но някък си не развити като цяло. Самият факт че първоначално се е предполагало поредицата да е 10 книги говори сам за себе си. Все пак има надежда че последната книга ще е достоен завършек на историята.


Надяваме се всички последната да е добър финал. Аз лично харесвам поредицата до 8мата, която е доста зле, но предполагам наистина може да е заради фаталната болест на Джордан. 7мата ми беше провлачена с 200 ненужни страници. Много харесах 6тата заради финала главно. Акси ако 4тата ти е бавна направо се отказвай ако питаш мен. На мен ми беше с нормално темпо. 5тата не ми хареса да си кажа - беше ми малко безсмислена.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Sponsored content





Колелото На Времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото На Времето   Колелото На Времето Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колелото На Времето
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum :: General :: Books-
Идете на: