Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum

About Life, the Universe and Everything...
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСъб Яну 12, 2008 4:30 pm

Реших , че първата тема трябва да бъде за тази наистина хубава книга
Та , чели ли сте я , кой ви е любимия герой , обичате ли кисело мляко , любим момент - с две думи всичко за книгата

Аз само първата книга съм чел засега ( 15 лева едната , баце ! ) , любимия ми герой засега е Джон Сняг , впечетленията ми от книгата са , че е нещо найстина добро , пък и кориците и са много вкусни .Любимия ми момент е , [/spoiler]когато Денерис уби мъжа си Хал Дрого[spoiler]
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeЧет Яну 17, 2008 12:54 am

Ти, какво? И кориците ли ядеш? Аз само четните страници.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСъб Яну 19, 2008 11:09 pm

след дълги издирвания , успях да си намеря и втората част .
За сега прочетох само първата глава и си спомних какво е качествено фентъзи . Просто веднага се почна със заговори и опити за убийства и какво друго да се очаква от Мартин ... Ей тая поредица е велика !
Бтв , Мартин вкарва прекалено много герои и малко ми е трудно да помня кой какъв беше .


ПП : като я дочета очаквайте статия
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСъб Яну 19, 2008 11:12 pm

Записвай си. Аз вече така правя с Колелото.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСъб Яну 19, 2008 11:13 pm

Блъди , махай се от темата , като не си чел книгата
Не си достоен да четеш мнението ми за нея , при положение , че още не си я почнал
иначе идеята ти за записки е добра
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСъб Яну 19, 2008 11:16 pm

axakovec написа:
Блъди , махай се от темата , като не си чел книгата
Не си достоен да четеш мнението ми за нея , при положение , че още не си я почнал
иначе идеята ти за записки е добра

Аха... Давам добри идеи, обаче да се махам... Това е заговор срещу мен от теб и... теб!
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
svruss
Катерица



Брой мнения : 2
Join date : 04.03.2008

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 12:06 pm

axakovec написа:
след дълги издирвания , успях да си намеря и втората част .
...Бтв , Мартин вкарва прекалено много герои и малко ми е трудно да помня кой какъв беше .

Това е типично за стила на Мартин. И именно това придава реализъм на геройте му.
Spoiler:
Иначе относно многото герои - с тях се покриват горе долу всички по важни фракции. По нататъка ще има още от главните герой които ще умрат и ще се появят нови на тяхно място, но не искам да ти развалям изненадата.
Като цяло тази поредица ми харесва малко повече от "Колелото на времето" на Джордан, но за съжаление и Мартин нещо се е почнал да се тутка - петата книга я чакаме вече почти 5 години.
Друга поредица която ви препоръчвам да почнете да четете е "Малазиански хроники на мъртвите" - там който смели първата книга от там насетне няма никакви проблеми.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 3:04 pm

svruss написа:
axakovec написа:
след дълги издирвания , успях да си намеря и втората част .
...Бтв , Мартин вкарва прекалено много герои и малко ми е трудно да помня кой какъв беше .

Това е типично за стила на Мартин. И именно това придава реализъм на геройте му. Преди да седна да чета първата книга, бях чел един аннонс за нея в който се споменаваха Едард Старк, крал Робърт и брата на Денерис. Няма да ти казвам какъв шок беше за мене когато и тримата умират още първата книга. Иначе относно многото герои - с тях се покриват горе долу всички по важни фракции. По нататъка ще има още от главните герой които ще умрат и ще се появят нови на тяхно място, но не искам да ти развалям изненадата.
Като цяло тази поредица ми харесва малко повече от "Колелото на времето" на Джордан, но за съжаление и Мартин нещо се е почнал да се тутка - петата книга я чакаме вече почти 5 години.
Друга поредица която ви препоръчвам да почнете да четете е "Малазиански хроники на мъртвите" - там който смели първата книга от там насетне няма никакви проблеми.


Добре дошъл! Много слушам и за малазана и за песента, но чакам докато излязат всички книги, защото съм се заклел да не почвам серия, която не е завършена. И само ще ти сложа едната част от изказването в спойлер-таг за тези които не са чели Песента Wink
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 3:06 pm

За Песента-на третата книга съм сега.
Spoiler:
Иначе любимите ми герои(they bought die) бяха Кортни Пенроуз и Дрого.
Малазана го почнах и на стотната станица се опитвах да оцеля кошчето за боклук с нея.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 3:16 pm

BlooDy_KinG написа:

Добре дошъл! Много слушам и за малазана и за песента, но чакам докато излязат всички книги, защото съм се заклел да не почвам серия, която не е завършена. И само ще ти сложа едната част от изказването в спойлер-таг за тези които не са чели Песента Wink

Ами стига си се маткал.Слагай го.И мога да ти кажа ,че не си ли чел Песента-не си чел фентъзи и си особняк.За особняка не съм сигурен,че важи,ама май важи.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 3:29 pm

axakovec написа:
BlooDy_KinG написа:

Добре дошъл! Много слушам и за малазана и за песента, но чакам докато излязат всички книги, защото съм се заклел да не почвам серия, която не е завършена. И само ще ти сложа едната част от изказването в спойлер-таг за тези които не са чели Песента Wink

Ами стига си се маткал.Слагай го.И мога да ти кажа ,че не си ли чел Песента-не си чел фентъзи и си особняк.За особняка не съм сигурен,че важи,ама май важи.


Стига си спамил и флеймил! Laughing Точно аз не съм чел - каза го човека дето не харесва Пратчет Laughing Само да попитам знаещите колко книги трябва да е Песента?
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 6:17 pm

Планирано е като трилогия,но през септември в Америка ще излиза 5-тата.
Май ще са 6,7,8,9,10.Not sure.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 6:56 pm

axakovec написа:
Планирано е като трилогия,но през септември в Америка ще излиза 5-тата.
Май ще са 6,7,8,9,10.Not sure.

:\

Ако е така лошо. Почна да ми писва от поредици повече от 5 книги. scratch bounce
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 7:15 pm

Тази е наистина страхотна.Въпреки отрицателните отзиви по четвъртата се очаква петата да е наистина добра.Всъщност четвъртата не е била планирана като част от действието,затова не е толкова добра.Но не могат да станет прекалено много,тъй като му отнемат по 5 години едната.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 7:21 pm

axakovec написа:
Тази е наистина страхотна.Въпреки отрицателните отзиви по четвъртата се очаква петата да е наистина добра.Всъщност четвъртата не е била планирана като част от действието,затова не е толкова добра.Но не могат да станет прекалено много,тъй като му отнемат по 5 години едната.

Точно времето в което си пише книгите ме притеснява. Дано като навърша 25 вече да е свършил.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 7:29 pm

Блъди,така много изоставащ с фентъзито бе!
Стига с тия принципи:"Няма да почвам пордица без да е излязла цялата","Няма да ям бахут с лютеница","Няма да прекарвам по цял ден в тоалетната".Това са простотий.Поредицата е найстина един път и много,ама много пропускаш.Всяка глава е майсторски изпипана,фентъзи елементите са в ненатрапчиво количество и света е мащабен,реалистичен и с великани.That`s much.Don`t miss it,amigo!
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeВто Мар 04, 2008 8:17 pm

axakovec написа:
Блъди,така много изоставащ с фентъзито бе!Стига с тия принципи:"Няма да почвам пордица без да е излязла цялата","Няма да ям бахут с лютеница","Няма да прекарвам по цял ден в тоалетната".Това са простотий.Поредицата е найстина един път и много,ама много пропускаш.Всяка глава е майсторски изпипана,фентъзи елементите са в ненатрапчиво количество и света е мащабен,реалистичен и с великани.That`s much.Don`t miss it,amigo!


Аз съм изоставал... Прочел съм much more than you поне за момента. Ще изчакам поне 5тата да излезе на БГ и тогава по може. А, и трябва да довърша КолИлото.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСря Мар 05, 2008 2:58 pm

Аз съм изоставал... Прочел съм much more than you поне за момента. Ще изчакам поне 5тата да излезе на БГ и тогава по може. А, и трябва да довърша КолИлото.[/quote]


То има значение и какво си чел.Може да си прочел 12 колела или 12 други фентъзита и смятам,че ако си прочел 12 други,ще си доста по-навътре с нещата.
Колелото,кат не те кефи толкова го заебавай.
ПП:Още не си ми побликувал ревюто за "Дарби Гласове". Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСря Мар 05, 2008 3:50 pm

axakovec написа:
Аз съм изоставал... Прочел съм much more than you поне за момента. Ще изчакам поне 5тата да излезе на БГ и тогава по може. А, и трябва да довърша КолИлото.


То има значение и какво си чел.Може да си прочел 12 колела или 12 други фентъзита и смятам,че ако си прочел 12 други,ще си доста по-навътре с нещата.
Колелото,кат не те кефи толкова го заебавай.
ПП:Още не си ми побликувал ревюто за "Дарби Гласове". Evil or Very Mad[/quote]


*смее се презрително* Точно тоя спор ще го оставим за друго място, защотото литературата не почва и не свършва с фентъзи, а и ти си човека кефещ се на "Орки" rabbit
Колелото ще си го дочета в очакване да се подобри и защото да си прочел 8 книги от серия от 12 книги е малко тъпо. Поне да си я довърша. За Дарбите има време.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСря Мар 05, 2008 5:39 pm

Всъщност изпитвах симпатията си към "Орки" преди да почна активно четене на фентъзи.И книгата не е толкова лоша.Виж мнението в ShadowDance:http://www.shadowdance.info/design/index800.htm
И на Дарбите вече им мина времето.Целта е изформацията да е актуална.Тя беше актуална допреди месец.

Блъди:Колелото ще си го дочета в очакване да се подобри и защото да си прочел 8 книги от серия от 12 книги е малко тъпо. Поне да си я довърша.
Акси:По тая теория,кат прочетеш едната Нарния трябва да си трепеш главата и с останалите.Хвани си нещо готино на Ле Гуин по-добре.

Колелото На Времето(Речник на чуждите думи)-посредствена поредица,не много силна,но и не много слаба.Става за убиване на времето,но има много по-добри.Ако сте стигнали до 8-мата част и искате да я продължите поредицата само за да я завършите,то не трябва да спорите с Хомосапиенса Акси,тъй като както той казва има много по-добри книги.Освен това е написана от Робърт Джордан.Погледни също:Робърт Джордан;Хомосапиенс;Акси.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitimeСря Мар 05, 2008 7:28 pm

Ревюто в схадоу не ме интересува - имам си мое мнение. Нарния не пипам под смъртна заплаха.
Точно ти ще ми препоръчваш една от любимите ми авторки.
Колелото ми е на нива. от 1 до 6 е доста добре. 7 запада малко. 8 зле. Ама айде стига с тва Колело де!
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Sponsored content





Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )   Песен За Огън и Лед  ( Спойлерчета има ! ) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Песен За Огън и Лед ( Спойлерчета има ! )
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum :: General :: Books-
Идете на: