Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum

About Life, the Universe and Everything...
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Дните ни свършват на 21.12.2012 г.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 1:14 pm

Вестник Стандарт.


Апокалипсисът е тема на безброй литературни, кинематографични и телевизионни произведения, а така също и на астрологични прогнози. Разчепкването на бъдещи ужасяващи събития, които ще направят Земята на пух и прах, продължава с пълна пара. От известно време хорът на вещаещите катаклизми изпълнява доста зловеща песен - "Краят на света настъпва през 2012 г.". Поводът е календарът на маите, чийто последен ден е 21.12.2012 г.В основата на календара на маите е митичната дата 13.08.3113 г. пр.Хр. Продължителността на неговата година е 365,2420 денонощия. Той е удивително точен - съвременни изчисления сочат, че годината на календара, който използваме, съдържа 365,2422 денонощия.
Маите смятат, че Вселената съществува в рамките на велики цикли, чието начало съвпада със сътворението на човека. Според тях първият трае 4008 години и

приключва със силно земетресение

Вторият продължава 4010 лета, в края му се развихря свръхмощен ураган. Финалът на третия (4081 г.) е причинен от огнен дъжд, излял се от кратерите на много вулкани. Невероятен потоп бележи края на четвъртия (5026 г.). Ние живеем в петия цикъл, който започва на 13.08.3113 г. пр.Хр. и завършва на 21.12.2012 г.
Надпис на каменни стълбове, дело на маите, съобщава, че човешката история се управлява от особен лъч, чийто източник е в ядрото на нашата галактика (Млечния път). Този лъч наподобява светлината на морски фар. Представете си как тя пълзи из необятната шир и от време на време в нея попада рибарска лодка.
В "онзи" надпис се казва, че Земята е огряна за пореден път от галактичния лъч на 13.08.3113 г. пр.Хр. Какво ще се случи на 21.12.2012 г., деня след приключването на петия цикъл? Пак ли ще се окажем в лъча?
Има тотален разнобой в мненията на учените, занимаващи се с тази загадка. Част от тях са убедени, че Слънчевата система ще загине поради катаклизъм в ядрото на Галактиката. Други вещаят, че

сблъсък с астероид или комета

ще причини гибелта на човечеството, ще отклони планетата ни от сегашната й орбита и ще я запрати в още по-затънтена провинция (Слънчевото семейство е разположено в периферията на Млечния път). Трети прогнозират внезапни силни земетресения, гигантски вълни цунами, изригвания на вулкани и др., причинени от неведоми процеси в земното ядро. Не са малко и специалистите, които са на мнение, че хомо сапиенс ще се самоунищожи - няма да успее да озапти глобалното затопляне. Астролози също предсказват катаклизъм на 21.12.2012 г. Според тях тази дата ще е

последният ден от лунния месец, смятан за сатанински

- няколко планетарни конфигурации, които ще се случат тогава, символизират разрухата.
Много интересно е мнението на руския космонавт Георгий Гречко. "Цивилизацията на маите е доста кървава, тези хора изтръгвали човешки сърца по време на жертвоприношения. Поразен съм от несъвместимостта между приписвания им висок интелект и дивите нрави и поради това не вярвам, че те са могли да създадат толкова точен календар. Предполагам, че календарът е дело на пришълци от Космоса. Вероятно ще ме сметнете за непоправим фантазьор, но мисля, че същите пришълци ще дойдат след 21.12.2012 г. - или за да ни дадат нов календар, или за да ни накажат по някакъв начин. Според маите живеем в петия велик цикъл, т.е. сме петата земна цивилизация. Извънземните са унищожили останалите четири заради лошото им поведение. Ние не сме по-добри от предшествениците си - създаваме и трупаме оръжия, съсипваме природата и т.н. "Зелените човечета" са ни създали, за да съхраняваме Земята както домашната прислужница пази къщата до завръщането на стопаните й от курорт. Ако продължаваме да се държим лошо, пришълците ще напишат и осъществят

сценария на поредната планетарна катастрофа

Това са думите на Г.Гречко.
На един от многото свои каменни стълбове с надписи маите обрисуват своя владетел: високо около 2,5 м същество с искрящо бяла кожа. И споменават, че именно това същество създало тяхната писменост и им подарило календара. Доста ясна и точна в астрономично отношение схема, изографисана на друг стълб, показва, че то е дошло от звездния куп Плеяди. Оказва се, че руският космонавт не фантазира. "По всяка вероятност маите смятат предстоящия шести велик цикъл за вакуум, за празнота. Тълкувателите на техните уникални постижения, сред които е и календарът, твърдят, че само от нас, земните жители, зависи как ще започнем да градим новата цивилизация. Този градеж вече е започнал. Човечеството и планетата ни претърпяват огромна промяна - качествен скок в съзнанието и възприемането на света", коментира проф. Дарил О'Конър, ръководител на екипа за изследване на нестандартни физични проблеми, Оксфорд. Той очевидно намеква, че след 21.12.2012 г. човечеството ще осигури бъдещия си просперитет или бъдещата си гибел.
Зорница ВЕСЕЛИНОВА
Върнете се в началото Go down
fantasy_fan
Катерица



Брой мнения : 10
Join date : 19.01.2008

Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitimeПон Апр 07, 2008 6:14 pm

Хаха.
Май вече всеки знае за 2012. Самият аз съм зарибил много хора в тая историйка.
Ама няма да е на 21, а на 23.
http://www.december212012.com/ - сайт с много теории по въпроса.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitimeПон Апр 07, 2008 8:44 pm

fantasy_fan написа:
Хаха.
Май вече всеки знае за 2012. Самият аз съм зарибил много хора в тая историйка.
Ама няма да е на 21, а на 23.
http://www.december212012.com/ - сайт с много теории по въпроса.


Така беше заглавието в вестник Стандарт. Иначе на места чета, че ще е 21, а на места 23. Според мен в този ден човечеството няма да изчезне в прекия смисъл на думата. Но нещо ще се случи. Нещо от рода на това, че Матрицата ще се окаже истина( просто пример бе, стига сте ме замеряли), което също може да се възприеме като край на човечеството. Съществуване на матрицата(пример просто) = откритие, че хората не са това, което си мислят, а са просто нещо различно. Знам, че твърдението ми е доста объркано, но важното е, че аз си го разбирам.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitimeПон Апр 07, 2008 8:56 pm

Айде да правим масова паника и да крадем телевизори и чипс (и бира де) в безредиците. Иначе текста е написан точно да те сплаши и да му повярваш. Да живее Анархията! Да живее Апокалипсиса! Да живее твърдо свареното яйце!
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitimeВто Апр 08, 2008 10:32 am

BlooDy_KinG написа:
Айде да правим масова паника и да крадем телевизори и чипс (и бира де) в безредиците. Иначе текста е написан точно да те сплаши и да му повярваш. Да живее Анархията! Да живее Апокалипсиса! Да живее твърдо свареното яйце!


Very Happy Laughing
твъдо свъреното яйце в категорията на апокалипсиса ли е? Иначе, найстина ще бъде страшна паника и аз ще се възползвам също. Докато Блъди ходи да гепи чипс и бира аз ще пипам дупетата на паникьосаните момичета, бягащи пт апокалипсиса. В безредиците, надали някой ще забележи.
Върнете се в началото Go down
eragon16
Dragon Rider
eragon16


Брой мнения : 97
Join date : 12.01.2008
Age : 33

Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitimeСъб Юни 07, 2008 7:06 pm

Лично мене, не ме е старх от края на света, защото след нас ще дойдат може би, по-добри същества.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дните ни свършват на 21.12.2012 г.   Дните ни свършват на 21.12.2012 г. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дните ни свършват на 21.12.2012 г.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum :: General :: Main Forum-
Идете на: