Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum

About Life, the Universe and Everything...
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Последно прочетено

Go down 
+4
Broken_Hearth
eragon16
axakovec
BlooDy_KinG
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторСъобщение
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 10:49 pm

мерси : ) Зариби ме по Фийст. Да се надяваме че и тая ще ми хареса.
Инт е че на мен ме кефят сякви фентъзита детски сериозни стари нови. ОСВЕН наистина писани за дежа и философски Very Happy
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 10:50 pm

Dante написа:
мерси : ) Зариби ме по Фийст. Да се надяваме че и тая ще ми хареса.
Инт е че на мен ме кефят сякви фентъзита детски сериозни стари нови. ОСВЕН наистина писани за дежа и философски Very Happy

Аз на Фийст давам 7/10,а на песента 9,5/10.
Върнете се в началото Go down
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 10:52 pm

Смятай. Нямам търпение да я почна. Аз на никоя книга не съм давал 9.5/10 откакто бях луд по Хари Потър. Която междо другато е страхотна книга, но стана прекалено комерсиална.
Не ме линчувайте тва ми е първото фентъзи. Бях на 7. Не боготворя Хари, но си ме радва Smile Щото буквално израстнах с тая книга :П.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 10:53 pm

Dante написа:
мерси : ) Зариби ме по Фийст. Да се надяваме че и тая ще ми хареса.
Инт е че на мен ме кефят сякви фентъзита детски сериозни стари нови. ОСВЕН наистина писани за дежа и философски Very Happy

Пробвай малко извън фентъзи литература. Ще ти подейства мн добре. И какво имаш против философията? Аре ти ми кажи, ако падне дърво в гората и никой не го чуе, ще издаде ли звук? А?
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 10:54 pm

Dante написа:
Смятай. Нямам търпение да я почна. Аз на никоя книга не съм давал 9.5/10 откакто бях луд по Хари Потър. Която междо другато е страхотна книга, но стана прекалено комерсиална.
Не ме линчувайте тва ми е първото фентъзи. Бях на 7. Не боготворя Хари, но си ме радва Smile Щото буквално израстнах с тая книга :П.

Аз харесвам Потър, даже можеш да видиш в блога ревюто ми за седмата. И не е станала комерсиална, даже напротив до голяма степен.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 10:54 pm

Нека поясня. ФИЛОСОФИЯТА във фентъзито Smile Иначе чета Карл Май и много научна литература и доста списания Smile
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСря Мар 12, 2008 11:00 pm

Dante написа:
Нека поясня. ФИЛОСОФИЯТА във фентъзито Smile Иначе чета Карл Май и много научна литература и доста списания Smile

Хай Клуб не се брои. Laughing
А, точно ако има философия във фентъзито или поне някаква идея над която си струва да помислиш мен ме радва най-много. Защото дори за момент може да издигне жанра и да не бъде просто драсканици.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
†Dark Reaper†
Чистач на тоалетни
†Dark Reaper†


Брой мнения : 78
Join date : 19.01.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 2:20 am

Da! Kakvo 6te napravi6 ako edin elf izleze pred teb i ti kaje:
-Vsi4ki elfi sa lujci!
Върнете се в началото Go down
†Dark Reaper†
Чистач на тоалетни
†Dark Reaper†


Брой мнения : 78
Join date : 19.01.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 2:21 am

Ostavqm vi da se vurtite v krug nqkolko 4asa
Върнете се в началото Go down
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 10:03 am

BlooDy_KinG написа:
Dante написа:
Нека поясня. ФИЛОСОФИЯТА във фентъзито Smile Иначе чета Карл Май и много научна литература и доста списания Smile

Хай Клуб не се брои. Laughing
А, точно ако има философия във фентъзито или поне някаква идея над която си струва да помислиш мен ме радва най-много. Защото дори за момент може да издигне жанра и да не бъде просто драсканици.
Ти луд ли си чета по 3 компютърни списания :Д
Върнете се в началото Go down
†Dark Reaper†
Чистач на тоалетни
†Dark Reaper†


Брой мнения : 78
Join date : 19.01.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 11:25 am

Ou da. Te sa pulni s filosofiq. Nqma spor!
,,Da sa blinkna do onq i da go killna ili da ni sa blinkvam"
Върнете се в началото Go down
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 11:27 am

Хехе, поне научавам всичко за Софтуера Хардуера и игрите Wink
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 2:51 pm

хн...тъпичко.Там ако има филсософия,то тогава я има навсякъде.И мен ме кефят с малко философия.Мисля,че ти,данте,разбираш грешно тая дума.Под философия нямаме предвид само празни разсъждения за житейските проблеми,ами една смислена идея,която да засяга неща ,който са важни.
Върнете се в началото Go down
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 9:02 pm

Дразнят ме като почнат да разсеждават каква била магията и такива работи. Дай ми действия, битки, приключения santa
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 9:48 pm

Dante написа:
Дразнят ме като почнат да разсеждават каква била магията и такива работи. Дай ми действия, битки, приключения santa


Омг, това ли е философия за теб? А, ако искам битки ще гледам филм.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 9:52 pm

Нечаткаш кво ти говоря. Немога да ти го обясня. Чел ли си Белгариад? Или Силмарилион? Ей тва му викам тъпня. Такива кнги нехаресвам.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 10:39 am

Първия Малазан. Общо взето в началото е много тежък, после почна да ми харесва и после смениха героите и в крайна сметка си нямама и идея дали ме кефи или не. Искам да ви побликувам един цитат, който мене много ме впечатли:

" Уискиджак се замисли над думите му и в ума му се върна един спомен. При една кратко назначение към Пета, далече от обсадата на Пейл, в разгара на Мотската кампания, Сори се беше присъединила към тях от новите набори, пристигащи в Натилог. Беше гледал как вади нож на тримата наемници.които бяха пленили в Сивия пес- уж за да измъкне информация от тях, спомни си той с трепет, но изобщо не беше това. Не беше акт на целесъобразност. Беше зяпал, потресен и ужасен, как Сори се залови със слабините им. Спомни си как се спогледаха с Калам и отчаяния жест, който накара чернокожия да се хвърли напред с ножове. Калам се бе мушнал покрай Сори и с три бързи джижения беше срязал гърлата им. И тогава дойде мигът, който все още свиваше сърцето на Уискиджак. С последните си, задавени от кръв думи, тримата наемници благословили Калам. "

Общо- взето книгата си е доста необичайна. Вместо обичайните птички, пеперудки и сърнички е описано как гарваните ядат очите на трупове, как момиче се напикава от страх и други интерестни и интригуващи неща.
Върнете се в началото Go down
†Dark Reaper†
Чистач на тоалетни
†Dark Reaper†


Брой мнения : 78
Join date : 19.01.2008

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeПет Юни 06, 2008 12:04 am

Nqkoi ako mu se hili da dade 10 leva za velikata nova kniga na Sparki! Hronikite na nqkoq si... ne pomna! Oba4e ne se sumnqvam kakuv bokluk e
Върнете се в началото Go down
eragon16
Dragon Rider
eragon16


Брой мнения : 97
Join date : 12.01.2008
Age : 33

Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitimeСъб Юни 07, 2008 7:01 pm

Продължавам да се мъча на "Тунели". Хич нещо не ми харесват, бавни са ми и доста тъпи като концепция, ама айде нали съм добър човек ще издържа още 200 страници да копат под земята и ще я захвърля някъде ако не започнат да действат...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Последно прочетено - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 5 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последно прочетено
Върнете се в началото 
Страница 5 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum :: General :: Books-
Идете на: