Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum

About Life, the Universe and Everything...
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Последно прочетено

Go down 
+4
Broken_Hearth
eragon16
axakovec
BlooDy_KinG
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСря Фев 13, 2008 8:28 pm

Аз пък прочетох Мравките на Бернар Вербер - мравките рутят, радват от всякъде, въпреки че доста неща са яко фантастика. Но пък има добро инфо и те кара да се разровиш. А, Енциклопедията на абсолютното и относително знание е безценнен източник на яки мисли и идеи, макар че за доста вече се бях замислял tongue Хората му герои на автора са идиота - нелогични, доста нереални с лоша мотивация и склонност към гениални прозрения, но въпреки това представят добре сюжета, а и частите с тях са доста малко. И отново трябва да спомена мравките - лудница са, дори ти става гадно като една от тях умира. Сюжета на практика е от гледната точка на 3 мравки, които се явяват главни герои. Very cool.
Са хванах продължението Денят на Мравките.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 3:15 pm

Стигнах до 200-ната страница на Колелото и таман почва да става интерестно.До сега станаха твърде малко важни за понататъшната история събития.Малко дразнят на моменти описанията кой какво си мисли.Абе то хубаво,ама ми дойде ама да им чета мислите на героите.Множоството гледни точки радва,предсказуемо е на доста места какво ще се случи и всички глвавни герои са прекалено безсмъртен(Тримата Тавирени бяха нападната и ест и тримата победиха противниците си,макар Ранд да се спречка срещу самия себе си и то в няколко бройки).
Иначе прочетох един разказа на Робърт Силвърбърг,наречен "Да видиш невидимия".Невероятен разказ.После му изтеглих и останалите разкази и досега съм прочел още два-"Ловци на зверове" и "Мълчаливата колония,като не ми харесаха много,може би писателят не бе успял да ги развие като хората заради краткоста им.Днеска ще прочета още някое разказче на Силвърбърг.
Върнете се в началото Go down
eragon16
Dragon Rider
eragon16


Брой мнения : 97
Join date : 12.01.2008
Age : 33

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 5:03 pm

Златния компа-Харесва ми. Не е лоша, обаче нещо почва да става доста мрачна...
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 8:55 pm

eragon16 написа:
Златния компа-Харесва ми. Не е лоша, обаче нещо почва да става доста мрачна...


Аз не я харесах много, защото не е нито детска, нито съвсем не-детска, което дразни. А, точно мрачния край ми вдигна мнението за книгата, макар че не смятам скоро да хвана втората.


А, акси - това че си почнал да четеш Силвърбърг е похвално, защото чувам само суперлативи - и аз трябва да пробвам някое разказче.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 10:36 pm

BlooDy_KinG написа:
eragon16 написа:
Златния компа-Харесва ми. Не е лоша, обаче нещо почва да става доста мрачна...


Аз не я харесах много, защото не е нито детска, нито съвсем не-детска, което дразни. А, точно мрачния край ми вдигна мнението за книгата, макар че не смятам скоро да хвана втората.


А, акси - това че си почнал да четеш Силвърбърг е похвално, защото чувам само суперлативи - и аз трябва да пробвам някое разказче.

http://borislav.free.fr/mylib/text/762
Това е разказа просто.Наистина е много впечатлаващ.Краят е покъртителен.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 10:42 pm

Ей сегичка ще си го принтна (моята нова мания Razz ) (бтв хич не ме кефи плезещатата се емотиконка). Аз почнах на английски една книжка на Каръл Берг (see shadowdance профил) Song of the beast се казва и представя една различна гледна точка за драконовите ездачи. Прочел съм 10 страници (щото тъпия ми английски е закърнял, покрай 3 години идиотски немски и са се оправям криво-ляво), но стилът е бърз, допада ми като изказ, светът ми се струва плътен и реалистичен, героите имат повече дълбочина от обикновенните идиоти във фентъзито. Засега е доста добре, точно такова ми се четеше - класическо ДОБРЕ написано фентъзи в колкото класически, толкова и адски некласички свят. Ще си го почитам,дано някое бг издателство да се сети да пусне нещо.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 10:49 pm

Въпреки,че "Да видиш невидимия" е невероятна творба по мое мнение,останалите разказчета от Силвърбърд,които прочетох бяха доста по-слабички.А сега по малко инфо за всяко:
Ловци на зверове-много глупав разказ,много лесна идея и краткост-2 страници с дебели и големи букви.SUCK Mad
Мухата-Главната идея доста закърняла,направата що-годе,общо взето не го препоръчвам.Безсмислен е почти,колкото гореспоменатия "Ловци на зверове"
Мълчаливата колония-малко по-добър.Става за четене,но не е нищо особено.Too short again.

Освен това барбата ми с колелото продължава.Чудя се как може такива готини идеи да бъдат така съсипани от начина на написване.Вкарваш малко повече реализъм,смъртни герои и по-рядко пишеш какво си мислят героите и щеше да се получи нещо наистина невероятно.Да,ама стилът на Джордан е покосил някои от страхотните му идеи.Все пак можеше и по-зле да е.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 11:15 pm

Не е от това кой какво си мисли (мързи ме да сложа запетаи, извинете ме), а в това, кой какво носи, и какво яде, и какво е видял, и каква вълна мисли да облече, и некви ненужни работи, които дори не са детайли, евати.


Последната промяна е направена от BlooDy_KinG на Пет Фев 29, 2008 5:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 11:30 pm

И на мен това ми прави впечатление.Както и по колко пъти драгия ми Джордан обяснява едно и също.Сигурно пътите в които е споменавал колко са корави айилците трябва да се обозначават с петцифрено число.И не само това.За всичко се повтаря до полуда.
Върнете се в началото Go down
eragon16
Dragon Rider
eragon16


Брой мнения : 97
Join date : 12.01.2008
Age : 33

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 23, 2008 5:01 pm

Чета "Острия кинжал" продължение от "Тъмните му материй" на Пулман. Не мога да разбера, защо И тук има малко момченце, което тръгва с малкото момиченце да спасят не знам си кво си... И все пак, книгата ми е странно интересна и привличаща окото...
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeПет Фев 29, 2008 5:04 pm

още бутам колелото.Отадавна не ми се беше случвало да чета някоя книга толкова време.Хем 900 страници,хем не много интерестни.Момента с Ранд и миналото му в Руийдин беше найстина страхотен и леко напомняше на любимата ми поредица-песента.Иначе имаше и още няколко добри момента,но като цяло не ми хареса.Главната ми причина за недоволството ми към книгата е безсмъртноста на главните герои,особено лигавия Перин.И тази Файле...не знам дали има персонаж в фентъзито,който да ме е подразнил колкото нея.На мястото на Перин бих взел секирата и бихме си поиграли на гоненица.Утре или вдруги ден го свършвам колелото и ще се захвана или с третата пасен или с "Вещици в чужбина''.Освен това много ми липсва Адамс,така че смятам да си взема и някоя негова книга.
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 02, 2008 11:58 am

Start with the third of the song. lol! Страхотна е!Дано скоро да излезе и "Танц с дракони".По името съдя,че ще има доста глави с Денерис.Cool.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 05, 2008 8:42 pm

Най-накрая ми остана време и си дочетох "Денят на Мравките". Хареса ми както и първата. Само героите му са дървени, но поне новите се държат що-годе добре, явно се учи от грешките си. Иначе само това е забележката. Приятна, може да се нарече поучителна, книга.

Сега пък си почнах Лявата ръка на мрака от Ле'Гуйн (старото издание на Галактика, не сборника незнайно кръстен така от Бард). За 80 страници мога да кажа, че светът е невероятно плътен и културата на гетейците е добре развита и реалистична Надявам се цялата двуполова работа да я развие силно нататък в книгата. Продължавам Smile
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 08, 2008 6:28 pm

Амос Дарагон. Не много яка. Ся почвам 3тата книга за Диабло.

п.п
Може ли да хейтя тука Rolling Eyes ?
Върнете се в началото Go down
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 08, 2008 6:30 pm

Dante написа:
Амос Дарагон. Не много яка. Ся почвам 3тата книга за Диабло.

п.п
Може ли да хейтя тука Rolling Eyes ?

Да.Дарагон е детска книжка.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 08, 2008 10:00 pm

Dante написа:
Амос Дарагон. Не много яка. Ся почвам 3тата книга за Диабло.

п.п
Може ли да хейтя тука Rolling Eyes ?

Може и аз ще почна. Тук се зачита всяко мнение.
Амос Дарагон е ТЪПНЯ. 200 страници шрифт букварче и елементарен стил на писане. Амос е некъв кретен и тотално нелогичен и дразни. Перо си е преписвал от Хитър Петър и от още 10 легенди и национални приказки. БОКЛУК. Уникално малоумна книга. Може би най-тъпата която някога съм чел...
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 12:18 am

Не си чел Белгариад Very Happy
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 12:41 am

Dante написа:
Не си чел Белгариад Very Happy



Чел съм я. А ти внимавай спарки да не те чуе. Сиди май се разхожда тука понякога Very Happy А Белгариад като бях на 11 ме кефеше. Сега не толкова. Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 12:51 am

Заради подобни книги,на фентъзито не бива отдавана достатъчна почит.
По средета на третата Песен съм.Страшно интерестно става.Убиха един от любимите ми герои.
Върнете се в началото Go down
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 12:58 am

Спар знае, че не харесвам Белгариад :П Много ми е скучна тая книга, редом с Силмарилион съм заспивал на нея Very Happy

edit
Ще дочета Диаблото и Елдес и почвам песента Smile
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 10:32 am

Аз не можах да мина 20та страница на Силмарилион. Просто нямам волята.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
axakovec
маруля
axakovec


Брой мнения : 288
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Местожителство : Конче

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 10:59 am

BlooDy_KinG написа:
Аз не можах да мина 20та страница на Силмарилион. Просто нямам волята.

Май в това отношение ви бия.Аз стигнах до 120-тата,макар четенето да беше истинска мъка.
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 11:43 am

axakovec написа:
BlooDy_KinG написа:
Аз не можах да мина 20та страница на Силмарилион. Просто нямам волята.

Май в това отношение ви бия.Аз стигнах до 120-тата,макар четенето да беше истинска мъка.


По принцип харесвам Толкин, но просто тази книга не успях.
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Dante
Чистач на тоалетни
Dante


Брой мнения : 70
Join date : 04.02.2008

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 2:31 pm

И аз така. Уникално скучна. Дервишово семе ми беше по интересна lol!
Върнете се в началото Go down
BlooDy_KinG
MAHALOMAN
BlooDy_KinG


Брой мнения : 341
Join date : 11.01.2008
Age : 32
Местожителство : някъде из голямата пица

Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 09, 2008 2:56 pm

Dante написа:
И аз така. Уникално скучна. Дервишово семе ми беше по интересна lol!


Че Дарвишево семе си е много хубава!
Върнете се в началото Go down
https://bloodsword.bulgarianforum.net
Sponsored content





Последно прочетено - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно прочетено   Последно прочетено - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последно прочетено
Върнете се в началото 
Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bloody Sword - Fantasy and Sci-Fi Forum :: General :: Books-
Идете на: